برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی

دانشکده داروسازیFaculty of Pharmacy

فهرست اصلی

عملکرد معاونت آموزشی دانشکده داروسازی در سال 1392

گزارش عملکرد آموزشی 1392 دانشکده داروسازی

 

فرایند انتخاب واحد :

برنامه کلاسی و امتحانی تهیه شده  برای هر ترم، براساس تقويم دانشگاهي حدود دو هفته قبل از شروع ترم، برنامه هفتگي وامتحاني همان ترم در تابلو اعلانات و برنامه سماء نصب و آماده براي انتخاب واحد ميباشد.

 

فرایند حذف و اضافه:

زمان حذف و اضافه حدود 10 الی 14 روز بعد از انتخاب واحد الکترونیکی براساس تقويم دانشگاهي میباشد. در این فرآیند دانشجویان آخرین تغییرات لازم را در واحدهای انتخابی انجام داده و دروس خود را تثبیت میکنند.

 

فرایند حذف اضطراری:

زمان حذف و اضافه حدود 20  الی 30  روز قبل از اتمام کلاسها  براساس تقويم دانشگاهي میباشد.

 

فرایند امتحانات:

پس از مشخص شدن برنامه هفتگي با نصب آگهي لازم از نمايندگان كلاس ها در خواست ميگردد كه با مراجعه به آموزش نسبت به تنظيم برنامه امتحاني ترم مربوطه با هماهنگي آموزش اقدام نمايند. لازم به توضيح است كه تمام اين مراحل قبل از ثبت نام و انتخاب واحد انجام ميگيرد بطوريكه براساس تقويم دانشگاهي حدود دو هفته قبل از شروع ترم، برنامه هفتگي وامتحاني همان ترم در تابلو اعلانات و برنامه سماء نصب و آماده براي انتخاب واحد ميباشد. در پایان ترم  بر اساس تقویم دانشگاهی و برنامه تهیه شده، امتحانات در سالنهای آماده شده با رعایت نکات لازم  برگزار می شود.

 

ثبت نام  الکترونیکی:

 دانشجویان پس از اعلام نتایج و قبولی در کنکور سراسری با مراجعه به وبسایت اعلامی از طرف دانشگاه قبول شده، ثبت نام الکترونیکی انجام داده و مشخصات و مدارک درخواستی را در آنجا ثبت مینمایند.

 

انتخاب واحد از طریق وب سایت:

پس از مشخص شدن برنامه هفتگي و تنظيم برنامه امتحاني ترم مربوطه،  براساس تقويم دانشگاهي حدود دو هفته قبل از شروع ترم، برنامه هفتگي و امتحاني همان ترم در تابلو اعلانات و برنامه سماء نصب و آماده براي انتخاب واحد ميباشد. در این مرحله دانشجویان با وارد شدن در پورتال سما خود (با وارد کردن شماره دانشجوئی و رمز عبور) شروع به انتخاب واحد نموده و پس از حصول اطمینان از دورس انتخابی، با درج  آیتم تایید انتخاب واحد فرآیند ثبت نام الکترونیکی را تکمیل مینمایند.

 

کلاسهای جبرانی:

چنانچه در طول ترم تحصیلی به هر عنوان از جمله برخورد زمان کلاس به ایام تعطیلات رسمی و یا عدم مراجعه استاد وقفه ای در برگزاری کلاسها پیش آید، جهت تکمیل برنامه زمانبندی و اجرای کامل سرفصلهای تعیین شده در طرح درسی، با هماهنگی آموزش در طول ترم کلاسهای جبرانی برگزار گردید.

 

امتحان میان ترم:

 امتحانات میان ترم در اواسط دو نیمسال تحصیلی با اعلام قبلی اداره آموزش و اطلاع رسانی از طریق پانل تصویری (LCD ) و تابلو اعلانات و وبسایت دانشکده در سالن امتحانات دانشکده برگزار گردید.

 

امتحان پایان ترم:

بر اساس تقویم دانشگاهی و برنامه امتحانی تهیه شده در زمان انتخاب واحد، امتحانات در سالنهای چینش شده دانشکده با اعمال مقررات و نظم لازم در انتهای دو نیمسال برگزار شد و نتایج بدست آمده بصورت چاپ شده و طبقه بندی شده در اسناد اداره آموزش بایگانی گردید.

 

تقویم آموزشی:

 مطابق تقویم دانشگاهی اعلام شده از طرف معاونت محترم آموزشی دانشگاه، برنامه های هفتگی و امتحانی برای 2 نیمسال تهیه و جهت انتخاب واحد در سایت سما ارائه گردید. کلاسها با رعایت تکمیل سرفصلها برگزار و امتحانات پایان ترم طبق تقویم آموزشی به انجام رسید.

 

امتحانات عملی:

امتحانات عملی پس از اتمام کلاسهای عملی در دروس آزمایشگاهی و سایر دروس عملی که در کارگاههای همراه با استفاده از رایانه، بصورت کتبی و عملی با برنامه ریزی مستقیم مسئولین دروس با دانشجویان انجام گرفته و نتایج در سیستم سما ثبت گردیده است.

  عدم تشکیل کلاس:

در مواقعی که به هر دلیلی استاد قادر به حضور در کلاس نبوده و یا دانشکده بصورت اضطراری همچون برگزاری آزمونهای سراری تعطیل بوده، اداره آموزش با اطلاع رسانی مناسب از طریق تابلو اعلانات و پیام تصویری در پانل LCD دانشجویان را از عدم تشکیل کلاس مطلع نموده است.

آموزش پرسنل و دانشجویان:

موارد آموزشی دانشجویان مطابق مقررات و رعایت آیین نامه های آموزش عالی توسط اساتید و برنامه ریزی اداره آموزش انجام گردیده و آموزش پرسنل آموزش نیز از طریق دوره های تکمیلی آموزش ضمن خدمت اداره نیروی انسانی برگزار شده است.

 

برگزاری جلسه معارفه  ، مراسم تجلیل از دانشجویان برتر و مراسم مشابه جشن روپوش سفید .....:

جلسه معارفه دانشجویان جدید الورود 92 در اوایل نیمسال اول در آمفی تئاتر دانشکده با حضور رئیس، معاونین آموزش و پژوهش و اساتید دانشکده در جمع دانشجویان برگزار گردید. در این مراسم از دانشجویان برتر نیمسال قبل و قهرمانان ورزشی و سایر کسانی که صاحب افتخاری علمی و فرهنگی بوده اند تجلیل بعمل آمده و جایزه اهدا گردید.   

 

ارائه آئین نامه ها در بدو ورود:

براي كل دوره دكتري داروسازي كه شامل 211 واحد ميباشد برنامه جامعي تهيه گرديده است كه تمامي واحد ها را بصورت ترم به ترم از اولين ترم ورود به دانشكده تا آخرين ترم كه دانشجو فارغ التحصيل ميگردد مشخص مينمايد و اين برنامه در اولين ترم ورود دانشجو به همراه خلاصه اي از آئين نامه آموزشي بصورت فایل PDF    روی CD   تهيه و در جلسه معارفه در اختيار دانشجو قرار مي گيرد.

استاد راهنما:

بعد از ثبت نام دانشجویان جدیدالورود، برای هر چند دانشجو یک استاد راهنما تعیین میشود تا دانشجو در طول دوران تحصیل راهنماییهای لازم را چه از نظر روند تحصیلی و چه از لحاظ روحی و روانی، از تجربه استاد بهره مند شده و در میدان تحصیل احساس تنهائی ننماید.

ارائه کارنامه در هر ترم:

دانشجویان در هر دو نیمسال قادر بودند کارنامه نیمسال خود را با ورود به سایت سما دریافت کنند.

 

رعایت قوانین پیش نیاز:

اداره آموزش دانشکده با توجه به سرفصلهای تعیین شده، پیشنیاز دروس را در سیستم سما تعریف نموده و در روند انتخاب واحد دانشجویان پیشنیاز دروس بطور خودکار توسط سیستم اعمال میگردد.

 

رعایت قوانین حد نصاب معدل:

آیین نامه آموزشی در این مورد اجرا میشود و سیستم سما با محاسبه خودکار معدل نیمسال در صورت کمتر بودن از عدد 12 دانشجو را مشروط اعلام کرده و سقف انتخاب حداکثر 14 واحد را رعایت میکند. علاوه بر این اداره آموزش دانشکده داروسازی بعد از ثبت کامل نمرات، کارنامه نیمسال قبل و تاییدیه انتخاب واحد نیمسال جاری را برای تمام ورودیها چاپ نموده و توسط کارشناسان آموزش بصورت دستی برای هر دانشجو با مقایسه دو برگ کارنامه و انتخاب واحد، بروز هرگونه خطای سیستمی را کنترل کرده است.

 

رعایت قوانین حد نصاب نمره قبولی:

حد نصاب  نمره قبولی طبق آیین نامه برای دورس نظری و عملی عدد 10  و دروس کارآموزی عدد 14 رعایت شده است.

 

رعایت قوانین مشروطیت:

حد نصاب معدل برای مشروطی عدد 12 رعایت گردیده و دانشجو برای ترم بعد حداکثر 14 واحد قادر به انتخاب بوده است.

 

میزان فراغت از تحصیل:

این دانشکده در سال 92 تعداد  59 نفر در دوره دکتری عمومی داروسازی فارغ التحصیل داشته است.

 

فراهم آوردن وسایل کمک آموزشی:

وسایل کمک آموزشی از جمله رایانه، دستگاه ویدئو پرژکتور، پوینتر، پرژکتور اسلاید، ویژولایزر و بورد هوشمند از جمله وسایل کمک آموزشی بوده که با همکاری بخش سمعی و بصری دانشکده در اختیار اساتید و دانشجویان قرار گرفته است.

شناسایی تعداد هیات علمی مورد نیاز وتعداد هیات علمی در شرف باز نشستگی  در گروههای آموزشی(  در 5 سال آینده ) :

تعداد 12 نفر در 5 سال آینده بازنشسته خواهند شد.

 

تعداد هیات علمی ترفیع یافته :

4  نفر از اعضای هیات علمی در سال 1392 ترفیع یافته اند.

تعداد هیات علمی ای که به فرصت مطالعاتی رفتند :

تعداد اعضاء  هیات علمی که در  مهارتهای دانشگاهی ، مهارتهای محوری و زبان آکادمیک معرفی شدند :

برگزاری کارگاههای مربوط به ارتقاء علمی اساتید : 

نسبت دانشجویان به اعضا هیات علمی:

چهارصدو هشتاد و یک به پنجاه و چهار می باشد. 

ارزشیابی الکترونیکی اعضا هیات علمی (دانشجویان ، همکاران و مدیران) :

در هر دو نیمسال تحصیلی ارزشیابی دانشجویان، همکاران و مدیران بصورت الکترونیکی انجام گرفته است.

شیوه وتعداد ارزشیابی اساتید در دوترم :

در هر دو ترم شیوه ارزشیابی اساتید بصورت الکترونیکی بوده و جمعاً و دو ترم بتعداد 7407  فرم ارزشیابی توسط دانشجویان و 283 فرم توسط مدیران و همکاران برای اساتید تکمیل و سپس مورد ارزیابی قرار گرفته است.

طرح در سهای تدوین شده :

تعداد طرح درس ، برنامه  و طرح دوره های بازنگری شده با قید واحد مربوطه :

شیوه وتعداد تحلیل آزمون وپس خوراند مربوطه :

در دو نیمسال بتعداد 72  مورد تحلیل آزمون در دفتر توسعه آموزش (EDO ) انجام گرفته و نتایج به معاونت آموزشی دانشگاه، رئیس دانشکده و معاون آموزشی دانشکده ارسال گردیده است.

تعداد فایلهای الکترونیکی با قید واحد مربوطه ، رشته  وگروه مربوطه :

فعالیت های صورت گرفته در خصوص شناسایی و......... دانشجویان استعداد های درخشان :

 در سال 92 13همانند سالهای گذشته دانشجویان واجد شرایط برای عضویت در دفتر استعدادهای درخشان شناسایی و معرفی شده اند. 

عملکرد در راستای  پیاده سازی شیوه های نوین تدریس و ارزشیابی : 

توسعه آموزش :

  • اقدامات صورت گرفته در خصوص اخذ مجوز و ایجاد رشته های جدید
  • اقدامات صورت گرفته در خصوص تجهیز و ایجاد آزمایشگاهها
  •  اقدامات صورت گرفته در خصوص تجهیز کلاسها (تجهیز فضای آموزشی دانشکده)

عملکرد فعال کردن نظام استاد راهنما :

نظام استاد راهنما در دانشکده زیر نظر مسئول مربوطه و با تقسیم بندی و معرفی دانشجویان به اساتید صورت میگیرد.

عملکرد فعال کردن کمیته مشورتی دانشجویی و غیره ........ :

 

  • ویرایش شده
  • توسط فرنام نوروزی